Jestlipak si dokážete představit lepší oslavu svátku zamilovaných než s kolegy z práce? Že ne? Tak pozorně čtěte, protože my jsme tu možnost měli a 14. února jsme šli hrát bowling. Jednalo se o první ročník intergalaktického turnaje dvou oddělení ze čtvrtého patra (od výtahu vlevo poznámka red.), vedených Michalem Tomisem.

Na poradě jsme dostali za úkol vytvořit 4-5ti členné týmy s maximálním počtem 2 mužů do konce ledna. Zrodil se jeden tým z Klientského centra – Kuní centrum, dva týmy z Centra sdílených služeb – Plameňáci a Matadoři z Atlasu a jeden smíšený tým, který měl být nazýván „Povinně vítězný“, ale bohužel to byl pouze Svěží vítr. A tak jsme ve čtvrtek 14.2. odešli do Kovárny u hodin na první ročník KCS cupu.

V utkání číslo jedna měli Plameňáci nastupující v druhé dráze již od počátku problémy. Jeden člen týmu onemocněl, další dva hráli v podpatcích. Prostě utrpěli ještě před samotným zahájením, a to se ještě Romča učila bowling na YouTube v polední pauze. Ale nastoupili velmi srdnatě proti Matadorům, kteří se rozjížděli opatrně. Až po dopití třetího piva a naučení se správného stylu hodu koulí svůj výkon zlepšovali, až nakonec vyhráli celkem jednoznačně.

V druhém utkání nastoupil tým Kuního centra a Svěžího větru. Vzhledem k tomu, že se k tataráku servírovala topinka s česnekem, se moc o svěžesti bavit nemůžeme. Navíc úvod zápasu byl takový, že žlaby po okrajích dráhy Svěžího větru byly vyleštěné a vyhlazené všemi koulemi, které byly poslány směrem ke kuželkám. Ještě po čtvrtém kole chtěla obsluha dráhy vracet peníze za nepoužité stavěcí zařízení a nepoužité kuželky. Nicméně pak se vše zlomilo, Kuní centrum si začalo být příliš jisté a totálně podcenilo zbytek zápasu. Vše se otočilo posledním hodem Svěžího větru a ten vyhrál v průměru na hlavu o jeden jediný bod.

Ve finále se utkaly celky Matadorů a Svěžího větru. Matadoři chtěli dát Svěžímu větru trochu šanci, a proto házeli v kleče, sedě, občas to vypadalo, že i v leže. Nicméně přes veškerou snahu o prohru, vyhráli. Nejlepším hráčem celého turnaje byla vyhlášena Katka, která měla ve finále největší skóre. Hned za ní byl Martin, který si odnesl tajný bonus. Vítězný tým získal odměnu ve formě voucheru na společnou akci.

My všichni ostatní doufáme, že podobných akcí bude více a vzhledem k tomu, že se blíží první máj, lásky čas, už je nejvyšší čas plánovat.

Sportu zdar a koulím s dírami zvláště.

Jirka Lavický