V loňském roce jsme s kolegyněmi a kolegy vyrazili na výlet na kolech a následné večerní posezení, a jelikož se akce líbila, letos jsme si ji zopakovali.

Rozhodli jsme se pro výlet Lednicko–valtickým areálem, který nabízí výborně udržované cyklotrasy krásnou přírodou, řadu zajímavých památek a v neposlední řadě i kvalitní občerstvení téměř na každém kroku 🙂

První červnový pátek jsme se sešli na brněnském nádraží, a i s koly vyrazili směrem na Břeclav. Počasí bylo jako na objednávku – sluníčko mírně pod mrakem, žádné horko ani vítr, zkrátka ideál.

Předpokládaná trasa činila 50 kilometrů po okruhu přes Valtice, Hlohovec a Lednici zpět do Poštorné.

Po cestě jsme se kochali klidem v lese, prohlédli rozmanité památky jako Janův hrad a nebo lovecký zámeček Rendez-vous a vzhledem k rovinatému profilu jsme v sedlech probrali všechny důležité věci, na které v kanceláři není čas.

Výsledná délka výletu se nám nakonec zkrátila na 40 kilometrů, protože dvě hospůdky po cestě nám zabraly více času, než jsme plánovali 🙂

Zpět do penzionu jsme se vrátili příjemně unaveni celodenní vyjížďkou a s pocitem, že jsme pro sebe udělali i něco zdravého. Přece jen celý den v autě nám tak nesvědčí jako celý den na kole.

Následovala večeře a posezení do pozdních nočních hodin, kdy jsme probrali všechno to, co jsme nestihli po cestě.

Celá akce se nám vydařila – trošku jsme si zasportovali v příjemném prostředí, dobře se najedli a noví kolegové se lépe poznali se „starými harcovníky“.

Rádi bychom vyzvedli práci našeho dvorního servicemana, Martina Švédy, který nejen, že byl připraven na všechny nástrahy, ale také pro nás celou akci naplánoval a zorganizoval.

Už nyní se těšíme na příští ročník … 🙂

Ing. Petra Štěpánková