Pobočky v Praze a Brně jezdí na cyklovýlety, ale my tady u nás, v kraji razovitem, máme teambuilding kreativní.

Představte si krásný východ slunce na pláži, kde jen lehce „šplouchají“ vlny, drink v ruce a vedle sebe milovanou osobu. Hezká představa, že? No ale teď ještě zpět k našemu teambuildingu. Koncem května se na našem oddělení zjevily pozvánky na společné odpoledne, které pro nás připraví vedení CSS a KC. Tento den D měl být a byl 21.6. Jak prozaické – nejdelší den, letní slunovrat, krátká noc, teplo. Všichni jsme tedy věděli, kdy se to uskuteční, ale nevěděli jsme kde a co. A to bylo taky tématem nevšedních hádanek, které nám posloužili k tomu, abychom stále nic nevěděli 😀

Během celého týdne jsme soutěžili v týmech o nápovědy. Otázky byly historické, současné, odpovědí však bylo vždy číslo. Některé bylo napsáno v Braillově písmu, některé bylo součástí textu a další zase matematickou úlohou. Nakonec výsledek byla čísla 49, 18, 30/1962, 767 095. Při úvahách o místech, kde by se týmovka mohla uskutečnit, zněly nápady typu Důl Michal, Letiště v Mošnově, apod. A víte kde to bylo? Ve Vratimově. Městečko nedaleko od Ostravy spojeno řekou, cyklostezkou a hutnickým průmyslem s Ostravou. Místo jsem vypátral já (řečeno velmi skromně), když jsem jednotlivá čísla dával do souřadnic. Musím říct, že to nebyla žádná sranda a opravdu přijít na výsledné místo nebylo vůbec lehké.

Takže nám skončila páteční pracovní doba a všichni jsme se přesunuli na místo určení – auty (přece nebudeme šlapat) a šli si užít odpoledne. Na místě jsme si povídali o práci, dovolených, partnerech a hlavně raftech. V čemž přijel na své elektrokoloběžce (v rámci elektromobility kraje) velký M.T. Honosně se pyšnil svou novou hračkou, kterou poté museli všichni povinně vyzkoušet. Jako první šel Marcel Suchánek a už ji nikomu nepůjčil. My ostatní jsme se jali přípravy chutného jídla na ohni. Potom co jsme všichni dojedli a dopili byl čas na příběhy z práce, přebrepty a plány na víkend.

Děkujeme našemu vedení za zpestření těžkých pracovních dní soutěží a hlavně příjemně stráveným pátkem ve společnosti kolegů.

Snad se brzy potkáme i na nějaké noční bojovce.

Za ostravskou centrálu Ing. Lavický