Drazí čtenáří těchto písmen tvořících slova, věty, souvětí a možná i článek,

byl jsem dobrovolně přinucen vám přiblížit páteční stmelovací akci s názvem Outdoor challenge CSS.

Na začátku října nám bylo vedením oznámeno, že pokud za tento měsíc překonáme hranici 3.255.000,-, máme nějakou venkovní aktivitu. Zprvu nám nikomu nedošlo, že je to oheň, který je vyobrazen na obrázku pod pozváním na tuto akci, a tipovali jsme motokáry, paintball apod. Nevěděli jsme totiž, kam jdeme.

Když jsme překonali bájnou hranici hlídanou fénixem, dozvěděli jsme se, že jdeme opékat.

A teď k samotné akci. Dostal jsem za úkol sledovat páry, které se vytrácí, abych měl o čem psát pikantnosti. Jediný, kdo se ztratil, byla Maruška s Pavlou, a to hned než stihly dojet na místo určení.

Jakmile jsme všichni dorazili na místo, začalo se úvodním ovocným přípitkem se slivovicí. Po zahřátí a zkřivění obličejů (u kolegů, co nejsou zvyklí na LIHOVINU) jsme se jali konverzace na všechna možná i nemožná témata. Práci z nás neřešil skoro nikdo, což bylo při pátku velmi příjemné.

S přicházející tmou jsme se všichni postupně vydali opékat párky na výborně připraveném ohništi od Petry Navrátilové. Na Petru jsme hrdí nejen všichni my, kteří jsme se akce účastnili, ale i Povodí Odry. Její duchapřítomné čištění povodí od spadaných dřevin a listí bylo vzorové. Nebál bych se říci, že to nebylo poprvé, co se Petra o oheň a sběr dřeva starala. Sice nám bylo několikrát naznačeno, že doma by se samozřejmě postaral muž, ale nenechali jsme se těmito invektivy vyprovokovat k akci a užívali jsme si i nadále volného odpoledne. Po dopití slivovice a Bruta jsme si zanotovali i pár písniček z přichystaného playlistu. No a protože se jednalo o pracovní akci, moc lidí přesčas nezůstávalo.

Jak by zahlásil člen Ozbrojených sil České republiky: „Po dobu mé přítomnosti se nic zvláštního nestalo“.

Nicméně další akce na sebe nenechají dlouho čekat a s blížícím se koncem roku toho bude opravdu hodně, takže se drazí čtenáři máte opravdu na co těšit.

Hezký den,

Jirka Lavický, zpravodaj CSS