Ženy, víno, zpěv…

Přesně tak probíhala návštěva vinného sklípku v Bořeticích 🙂 jen těch žen bylo pomálu…

Jako každý podzim vyrazila Brněnská pobočka za degustací vína a veselou zábavou do vinařské oblasti Svobodná spolková republika Kraví hora. Aby byl výlet o to zábavnější, s degustací začalo již po cestě vlakem. Ta díky skvělé partě rychle utekla a po krátké procházce jsme dorazili do cílové stanice – Penzionu a vinného sklípku u Ivana.

Již ubytovaní jsme začali ochutnávat domácí dobroty, jako moravské müsli (čti škvarky 😀 ), uzené masíčka, klobásky nebo jelítka. Pro ty nemasově založené byly i domácí koláče 🙂 k tomu nám pan domácí Ivan rozléval svá vína. Vyprávění o nich prokládal vtipy a naši kolegové se taky rychle přidali.

Po ochutnávce vín, už se naplno rozjela zábava v režii skupiny Ranec z Brna (kytara a zpěv: Tom Císař a Michal Tretter). Vystoupení kluci natrénovali už na letním workshopu 🙂 Netrvalo dlouho a nový člen – Marek Mencl byl taky na scéně. Naše duo-trio je tak sehrané, že svému publiku samozřejmě zahráli i na přání.

Taková zábava pokračovala, jak jinak, než do brzkých ranních hodin.

Setkání všech účastníků u společné snídaně je vždy nejnáročnější částí takového výletu. Po posbírání všech střípků z večera jsme nakonec všichni, někteří ještě v polospánku, vyrazili na vlak a jeli zpět do Brna.

Už teď se těšíme na další návštěvu sklípku nebo jinou, sportovní aktivitu, třeba už plánovaný lasergame 🙂

Ing. Petra Štěpánková